Shechania Project
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

Shechania Project

Open Forum for issues in the project

אינדקסGalleryחיפושLatest imagesהרשםהתחבר

עצות תכנוניות - המשך 4

Go down 
מחברהודעה
ניר טלמור

מספר הודעות : 11
Registration date : 10.12.06

עצות תכנוניות - המשך 4 Empty
הודעהנושא: עצות תכנוניות - המשך 4   עצות תכנוניות - המשך 4 Icon_minitimeWed Oct 10, 2007 10:19 pm

עצות - המשך 4 - למי שרוצה:

17. קמין - נפט או גז:

לאחר למידת החומר התבררו לי הדברים הבאים:

היתרונות:
היתרון הגדול של הגז הוא קלות ההדלקה (והכיבוי) והנקיון של המערכת, כלומר פחות ליכלוך ולכן פחות צורך בתחזוקה. (ההדלקה, אגב, ע"י שלט).
הקלות של ההדלקה, בהשואה לנפט, תגרום ככל הנראה למשתמש לכבות את הקמין לעיתים יותר קרובות ומכאן החיסכון הצפוי בכסף.
כמו כן, קמין על גז יכול לפעול על אש קטנה, בעוד שבקמין על נפט, עם הספק גדול, נתקלים בד"כ במצב שלמרות קביעת המכוון (השעון) על אש קטנה - האש גדולה מדי, כלומר המינימום חם מדי. מקווה שמובן.
היתרון של זיהום סביבה מופחת - לפי מידת החשיבות בעיני של כל אחד מאיתנו...

החסרונות:
צריך לקחת בחשבון 4 בלוני גז גדולים או צובר.
הקמין יקר יותר. כדי לתת סגר גודל: קמין נפט שעולה כ-9000 שקל, יעלה כ-3000 שקל יותר על גז (עם הספק דומה ושל אותה פירמה כמובן).

כללי:
מי שהולך על נפט צריך לזכור לתכנן מיקום למיכל נפט (500 או 1000 ליטר), שיהיה אולי ניסתר אבל עדיין נגיש למיכלית נפט. נדמה לי שאורך מקסימלי של צינור כ-13 מטר - לא בדוק ב-100% אבל מי שמתעניין יוודא בקלות.
לקמין נפט וגז אין קוטר ארובה זהה, יש בהחלט יתרון בקבלת החלטה לפני שלב ההכנות בבניה, כדי להמנע מהכנות כפולות.
אגב בטיחות גז, כדאי לדעתי לקנות קמין מפירמה טובה עם ארובה כפולה - משמעותה: אין קשר בין הקמין לאויר בבית: הגזים אחרי בעירה נפלטים כמובן החוצה, אבל את החמצן לבעירה לוקח הקמין גם מבחוץ (בשונה מקמין נפט או עצים).

18. מפרט חשמל:

אם אני לא טועה, לא מוזכרת הכנה לתנור אמבטיה. בכל אופן זו רק תזכורת לנקודה שימושית מאד.

19. מפרט חשמל:

מזכיר לכם את האפשרות לחבר בחוט משיכה בין כל נקודות המחשב בבית לבין נקודת הנתב (ראוטר) - לאלה שמעדיפים חיבור חוטי על פני אלחוטי.

20. מפרט חשמל:

לא ברור לי אם תהיה אנטנה או הכנה לאנטנת טלביזיה כך שמי שלא מעוניין בכבלים או בלווין יוכל עדיין לקלוט משהו. האידאליסטים בנושא זה מוזמנים לברר.

עד כאן להפעם ובכלל.
מי שיש לו שאלה או התלבטות ורוצה - מוזמן לשלוח מייל או להתקשר ואשמח לנסות לעזור.
בברכה,
ניר
04-9999256
0544-224458
talmormn@bezeqint.net
חזרה למעלה Go down

עצות תכנוניות - המשך 4
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-