Shechania Project
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

Shechania Project

Open Forum for issues in the project

אינדקסGalleryחיפושLatest imagesהרשםהתחבר

הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו

Go down 
5 posters
מחברהודעה
ניר טלמור

מספר הודעות : 11
Registration date : 10.12.06

הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Empty
הודעהנושא: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 2:43 am

שלום לכולם,
אני מנצל את עידוד חברי המנהלת להחיות את הפורום ומבקש להבהיר דברים שאמרתי בפגישת המתיישבים האחרונה, דברים שאולי לא הובנו.
1. בנושא ספק לפרויקט:

לפי אודי, יש אפשרות לקנות מוצרים אצל ספק אחר, לא זה שנבחר, אלא שמהלך כזה יהיה כרוך בתשלום נוסף לקבלן, תשלום לא מוגדר נכון לעכשיו, מה שעלול להפוך את העינין ללא כלכלי בסופו של דבר.
המשמעות של הדברים היא, כך אמרתי, שחשוב לבחור ספק שיש לו מגוון מוצרים רחב במיוחד.
להלן ההסבר: אם לא ייבחר ספק כזה, יגדל הסיכוי של רבים מאיתנו להיות במצב בו מוצר או מוצרים (כמו: ריצוף, חיפויי קיר, ברזים, כיורים, אסלות, ולצורך העינין גם מטבח) לא לטעמנו, אלא שנצטרך להסתדר עם המבחר שבחנות על אפינו ועל אף טעמינו.
מי שלא יוותר על טעמו ויזמין מספק אחר, ימצא עצמו נכנס למהלך לא נוח ולא אהוד על מנהלי הפרויקט ומבצעיו, מהלך שכרוך בבעיות הובלה ותיאומים, דמי שמירה ודמי פיצוי על אובדן הכנסה לקבלן.
יתר על כן: מהלך כזה משמעותו קבלת זיכוי על המוצר אותו לא קונים אצל הספק - לעולם זיכוי לא מאפשר לקנות מוצר דומה אצל ספק אחר, תמיד נצטרך להוסיף כסף.
ועוד: קניית מוצר משודרג, גם היא בד"כ כדאית אצל הספק שנבחר.
זה מחייב, כמובן, להגיע להסדר של הנחה עבור הקבוצה על כל מוצרי החנות ולא רק על המפרט.
2. בנושא הצעת המנהלת לקביעת קריטריון שעל פיו ניתן יהיה לקבוע סדר כניסת משפחות לבתים במקרה של אי עמידת הקבלן בלוח הזמנים.

מאחר ואני סוציאליסט בתפיסת העולם שלי, אני מברך על המחשבה והרעיון.
העלתי 2 הסתייגויות לגבי ההצעה לקבוע את הילדים הקטנים כקריטריון בנושא.
הסתייגות עקרונית:
לא נכון לדעתי, כך אמרתי, לקחת פרמטר לוחץ אחד ולהחליט שהוא הקובע. מאחר ולחץ הוא סובייקטיבי, לכל משפחה יכול להיות גורם לוחץ אחר. אי אפשר להתיחס לפרמטר הילדים ולהתעלם מגורמים לוחצים אחרים כמו למשל: משפחה שמחכה שנים לבית משלה, או ממשפחה שמשלמת הון על שכירות, או ממשפחה שהשכירות שלה עומדת להסתיים ואין לה איפה לגור.
הסתייגות פרטנית:
בניגוד לגיל הקטן של הילדים שהוצע כגורם לוחץ, אני סבור שדווקא הילדים הגדולים מהווים גורם לוחץ בנושא זה, היות וככל שהם גדולים יותר כך קשה יותר לנתק אותם מחברים. לקטנים יותר קל במעברים כאלה.

עד כאן, מקווה שהבהרתי דברים לא ברורים.
חג שמח לכולם,
ניר טלמור
חזרה למעלה Go down
arikshi

מספר הודעות : 8
Registration date : 12.09.07

הודעהנושא: בחירת ספקים-סופר חשוב   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeThu Sep 27, 2007 4:59 pm

לניר ולכל המתישבים שלום וחג שמח

אני מסכים שהנושא חשוב מאוד ומקווה שחברי המנהלת ישתפו אותנו בכל התהליך ע"מ שכולנו נוכל להשפיע לפחות בבחירת הספקים.

הצעות:
1.לקבל הצעות ושיקולים מכל התושבים על ספקים לבדיקה.
2.להודיע על הפגישות לכולם ע"מ שנוכל לעזור ולבדוק בערוצים אחרים.
3. להפיץ סיכום לאחר כל פגישה עם ספק.
4.לבצע הצבעה כללית לבחירת ספק מבין שלושה ספקים נבחרים.

עד כה הרגשנו מנותקים מהשיקולים וההחלטות שהמנהלת לוקחת.
לדעתי כך היה צריך להתבצע בחירת קבלן המפתח.

ושוב חג שמח
ממשפחת שטרית
חזרה למעלה Go down
אמנון גולדמן

מספר הודעות : 25
Registration date : 03.12.06

הודעהנושא: בחירת ספקים והתנהלות המינהלת   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 2:25 pm

שלום לכולם

ברצוני להגיב לנושא בחירת הספקים .
כפי ששמתם לב נושא בחירת הספקים לא יתנהל על ידי המנהלת לבדה. לנושא זה הצטרפו 3 נציגים נוספים שהתנדבו.
דרך אגב לפחות בישיבות , המשתכנים נראים מאוד נלהבים ורוצים לעזור , להשפיע ,
וכו' אבל להודעה ששלחנו בקשר לעזרה בבחירת הספקים ענו ליניב רק 7 משפחות.
אני רוצה להבהיר שהמנהלת פועלת לטובת המשתכנים ולא לטובתם האישית , בכל פעם שיש מה לעדכן אנו מעדכנים ומוציאים פרוטוקולים לישיבות.
לכל מי שיש בעיה עם כמות העידכונים ומידע באופן כללי מוזמן להתקשר עם חברי המינהלת ואנו נסביר באופן אישי מה המצב והאם יש משהו חדש.( דרך אגב רבות מהמשפחות עושות זאת )
לגבי הספקים שיבחרו לנושא המטבחים , סניטריה , ריצוף וכו' אנו בטוח שנציגי המשתכנים ואודי יבחרו ספק רציני שיתן מענה לכל רצונותיהם של המשתכנים.

לגבי ההערה של משפחת שיטרית לכך שיתקבלו הצעות ורעיונות מכל המשפחות לגבי הספקים זה נראה לי חסר טעם וביזבוז זמן . נבחרו 4 נציגים בתחילת הפרויקט להם הוסיפו עוד 3 נציגים השבוע ,ובנוסף יש את אודי .
נראה לי מספיק ששמונה אנשים ילכו ויבחרו ספקים.

מי שרוצה להיות מעורב ולהשפיע אני בטוח שתהיה לנו עוד מספיק עבודה עם התקדמות הבניה , ולכן מי שרוצה לעזור ולהשפיע נא לפנות למנהלת להציע את עצמו.

לנושא קידום מגרשים שהעלנו בישיבה האחרונה להלן תגובה קצרה :
שחברי המנהלת חשבו לראשונה על העניין היה צורך להעלות קריטריונים שעל פיהם יבחרו מגרשים לקידום .
על פי דעתנו נושא הילדים הוא העיקרי. אנו הנחנו שרוב המשפחות יגורו לקראת הכניסה לפחות בשכירות ולכן נתון זה מתקזז בין כולם.
כמו כן משפחות שגרות בשכירות קרוב לשכניה וכאלו שגרות רחוק ברור שהעדיפות לרחוקות. אני מניח שרוב המשפחות מחכות כבר זמן רב לבית. ולכן בסיכום חשבנו שהעדיפות היא למשפחות עם ילדים ( לאו דווקא קטנים ) שצריכות להיכנס לבית לפני פתיחת הלימודים.
אני מציע שלמי שיש קריטריונים נוספים על פיהם יש לקבוע עדיפויות שיעלה אותם כאן ונדון בזה.

חג שמח לכולם

אמנון
חזרה למעלה Go down
arikshi

הודעהנושא: Re: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 6:00 pm

אמנון שלום
ראשית, לא היתה כוונה לרמוז שמשהו מחברי המנהלת פועל מתוך מניעים אישיים.
להיפך, ברור לי שחברי המנהלת משקיעים זמן ומרץ וכוונתם להביא תוצאות טובות לכל המתיישבים.
עם זאת יש לי מספר הצעות לשיפור.
לגבי תגובתך להודעה שהעלתי
1)אין כוונתי לכנס ישיבות של כל המתיישבים כדי לדבר על הספקים, אלא במידה ויש למשהו מידע/קשרים לספק/ים שיעביר אליכם מייל וניתן יהיה להתייחס להצעתו.
אני מניח שאנשים אולי יעשו זאת גם בלי שתבקש אבל כדאי לעודד פעולה כזו.

2)לא התייחסת להצעות בנושא שיקולים בבחירת ספקים ובחירה סופית.

3)בנושא פרסום פרוטוקולי ישיבות.עד היום קבלנו רק שני סיכומים על החלטות המנהלת. אני מניח שנפגשתם הרבה יותר פעמים.
ניתן אמנם ליצור אתכם קשר ולשאול מה קורה, אבל נראה לי יותר הגיוני (ומקובל) לשלוח סיכום דיון קצר לכל המשפחות לאחר מפגשים.
ובנוסף גם לפרסם מתי עומדות להיות פגישות כדי שניתן יהיה להגיע אליהן לצורך שמיעת הדיון.

שאלות בנושא תשלומים
1)שאלה בעניין התשלומים לפיתוח הציבורי .לפי הבנתי פעולת קבלן התשתיות מורכבת משתי פאזות.ראשונה-מבוצעת עכשיו והשניה לאחר השלמת הבתים
(סלילת כבישים,שבילים...) מדוע משולם כל הסכום עכשיו?

2)הייתי רוצה לדעת מה התנהלות הכספים של הפרוייקט, כלומר שיפורסמו קבלות על תשלומים שבוצעו לקבלן,אדריכלים וכו'...

לסיכום כל מה שאני רוצה הוא יותר שקיפות ונראה לי שאפשר להשיג אותה במחיר של מייל שבועי

שבוע טוב וחג שמח
אריק וטלי שטרית
חזרה למעלה Go down
אמנון גולדמן

הודעהנושא: הבהרות לשאלות על ההבהרות   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeSat Sep 29, 2007 8:22 pm

לגבי פרסום פרוטוקולים:
לא זכור לי בדיוק כמה פגישות רישמיות היו למינהלת , אבל כל ישיבה רישמית בה היו החלטות או עידכונים כל שהם יצא פרוטוקול מסודר או של יניב או של איציק. גם עידכונים של איציק שנשלחו במייל חלקם עידכונים לאחר ישיבות שלנו.

לגבי נושא תשלומים נא לפנות לאיציק , למנהלת אין מנדט לכל נושא התשלומים .

לגבי הקריטריונים לבחירת הספקים :
אני אישית לא אחראי על נושא בחירת הספקים . לפי דעתי הקריטריונים החשובים הם: מגוון מוצרים רחב , שירות , מחירים , מדיניות זיכויים וניסיון של אודי .

במידה וברצונך בפירוט נוסף נא לפנות ליניב שהוא מרכז את נושא ההתקשרות עם הספקים.

כמו כן בקרוב נתחיל במפגש עם ספקים בנושא מזגנים אנרגיה וכו' במידה ולמישהו יש ניסיון טוב או רע ומכיר ספקים בנושא נא לפנות למנהלת.

אמנון Cool
חזרה למעלה Go down
רייפר
Admin

Registration date : 02.12.06

הודעהנושא: Re: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeMon Oct 01, 2007 10:29 pm

חברים -
אני מחזק ומצטרף לתשובתו של אמנון !
חזרה למעלה Go down
http://pages.google.com/?pli=1
שרצקי שלומי וסמדר

מספר הודעות : 4
Registration date : 28.12.06

הודעהנושא: Re: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeWed Oct 03, 2007 11:39 am

אמנון גולדמן כתב:
שלום לכולם

" ...

לנושא קידום מגרשים שהעלנו בישיבה האחרונה להלן תגובה קצרה :
שחברי המנהלת חשבו לראשונה על העניין היה צורך להעלות קריטריונים שעל פיהם יבחרו מגרשים לקידום .
על פי דעתנו נושא הילדים הוא העיקרי. אנו הנחנו שרוב המשפחות יגורו לקראת הכניסה לפחות בשכירות ולכן נתון זה מתקזז בין כולם.
כמו כן משפחות שגרות בשכירות קרוב לשכניה וכאלו שגרות רחוק ברור שהעדיפות לרחוקות. אני מניח שרוב המשפחות מחכות כבר זמן רב לבית. ולכן בסיכום חשבנו שהעדיפות היא למשפחות עם ילדים ( לאו דווקא קטנים ) שצריכות להיכנס לבית לפני פתיחת הלימודים.
אני מציע שלמי שיש קריטריונים נוספים על פיהם יש לקבוע עדיפויות שיעלה אותם כאן ונדון בזה.

חג שמח לכולם

אמנון

אמנון -
חברי המנהלת עושים עבודה נהדרת ומשקיעים המון זמן ומאמץ, ועל כך הערכתנו.
יש לשים לב שהמנדט שניתן למנהלת הוא לקדם את האינטרסים של הדיירים בכל הקשור בבניה. נושא קדימויות באיכלוס לא כלול בכך.(ואם לתת לדמיון להשתולל עוד קצת - מדוע להגריל מגרשים ולא לתת למנהלת לקבוע קריטריונים ?)
אם כבר יש בעיה כזו (ולא ברור לי שיש - קצב התקדמות טיפול המשפחות כבר מגדיר מי יישאר מאחור) היא צריכה להפתר בערב הצגת חלופות (ע"י איציק / אודי) והצבעת המשפחות.

לי למשל לא ברור שהעדיפות לרחוקות (ציטוט אמנון).לי דווקא ברור שמשפחות שגרות קרוב (ואפילו מאד) שהילדים שלהם כבר לומדים במערכת החינוך של שכניה וצריכים להמשיך בה וגרים בשכירות לוחצת וצפופה ללא אופק וודאי, הם אלו שצריכים לקבל קדימות / עדיפות.

ולעניין העדכונים / שקיפות :
לא מצפה לעדכון כל יום, אך לפני חודש כונסנו וננזפנו על אי עמידה בזמנים, ושצריך מהר לשלם למנהל כדי שנציגה תוכל להגיע לשכניה להחתים אותנו כדי שהמגרש יהיה רשום על שמנו כדי שנוכל לקבל היתרי בניה כדי שהקבלן יקבל צו התחלת עבודות כדי שיתחיל באוקטובר לעבוד כדי שנכנס לבתים בזמן.
מה קרה מאז ?
מדעו לא זומנו לחתום ?
האם הקבלן קיבל צו התחלת עבודה ?
מה לו"ז צפוי ?
מתי נוזמן לפגישה עם מתכנן החשמל ? (מי הוא ? )

אם יש לחברי המנהלת תשובות, חסרה שקיפות. אם אין - אני מודאג Crying or Very sad

חג שמח !!
חזרה למעלה Go down
אמנון גולדמן

הודעהנושא: תגובה למשפ' שרצקי   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeThu Oct 04, 2007 12:52 pm

משפ' שרצקי וכלל המשתכנים שלום

נראה לי שעדיין המשתכנים לא מבינים מה הרעיון שהועלה בנושא קידום המגרשים. לשם הבהרה אסביר שוב ( וזו בהחלט הפעם האחרונה ).
הרעיון עלה למקרה ויהיו עיכובים בבניה ואז במידה ונרצה נוכל להגיד לקבלן לקדם בנית בתים אחדים לפני בתים אחרים כל זאת על מנת לעזור למשפחות שקשה להן יותר מאחרים.
רעיון זה שלפי דעתי טוב , הוא בהחלט מתפקידיה של המינהלת שאחראית לעזור בכל ענייני הפרויקט מבחינת יצוג המשתכנים מול שכניה ,הקבלנים , וגם בינם לבין עצמם.
כבר בפגישה שהנושא הועלה אמרתי שבמידה ולא יהיה רוב לכך שהמינהלת תטפל בנושא , אנו לא נתעסק בכך .
משפ' שרצקי אולי אתם תערכו סקר קצר בין המשתכנים ובמידה ולא תהיה הענות לרעיון לא נחזור לדון בו שוב.
ושוב אני חוזר לענות בנושא העידכונים ושקיפות המינהלת.

בפעם המי יודע כמה , כל פעם שיש לנו עידכון אנו מעדכנים את כל המשתכנים.

לגבי טענות משפ' שרצקי לגבי החודש האחרון אני רוצה להדגיש כי נאמר בפגישה האחרונה שיקראו למשתכנים לחתום על החוזים לאחר שכולם ישלמו למינהל. לצערנו לא כל המשפחות שילמו בזמן כך שאיציק לא אירגן את הפגישה עם נציגת המינהל. דרך אגב יצא עידכון בנושא על ידי איציק ויניב שקראו למשפחות לשלם בהקדם.

ולמי שעדיין לא הבין , במידה ולא כל המשפחות ישלמו אז לא יהיו היתרי בניה , אם לא יהיו היתרי בניה לא יתחילו לבנות את הבתים שלנו.
לגבי פגישה אם מתכנן החשמל , נראה לי שקודם כדאי שכל המשפחות יחליטו כבר איזה בית הם בונים ויפגשו עם גיא לגבי השינוים שלהם .( יש עדיין משפחות שלו נפגשו עם גיא ולכן אין עדיין תוכניות לתת לקבלן ).
פגישה עם מתכנן החשמל תהיה , זה לא הדבר הבוער ביותר עכשיו.

אני חוזר שוב וכותב , כל אחת מהמשפחות מוזמנת להתקשר לחברי המינהלת לגבי עידכונים , מי שמרגיש שהוא לא יודע משהו או לא מועדכן אנו נשמח להסביר לו במידה ואנו יודעים יותר ממנו בנושא.

חג שמח

אמנון Cool

נ.ב

במידה ומשפ' שרצקי לא הבינה נכון את הקריטריונים שלנו לקדימויות הבתים ,הכוונה היתה שגם משפח' שגרות רחוק יאלצו לרשום את ילדיהם למערכת החינוך בשכניה במידה והן יכנסו לגור בבית רק באוקטובר. ואז כמובן שיותר פשוט למשפ' שגרות קרוב לתמרן עם הילדים ולא משפ' שגרות רחוק וצריכות לדאוג להסעת הילדים.
חזרה למעלה Go down
arikshi

הודעהנושא: Re: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeSat Oct 06, 2007 1:48 pm

אמנון
מייל קטן, אחת לשבוע, האם זה כל כך קשה?
שבת שלום
חזרה למעלה Go down
רייפר
Admin

Registration date : 02.12.06

הודעהנושא: Re: הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו   הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו Icon_minitimeSat Oct 06, 2007 6:44 pm

אריק
לא זה לא קשה ועובדה - ברגע שיש עדכונים כולם מקבלים מייל מסודר
וככה זה ימשיך - תפסיקו לטחון מים .... ברגע שאנו יודעים משהו כולם מקבלים אותו במייל מסודר ואם אין שום דבר חדש אז "המייל השבועי" לא בהכרח רלונטי.
תאמינו לנו שאין לנו מה לשמור מידע לעצמנו ... אנחנו בתפקיד על מנת לייצג את את כל המשפחות ולהיות הנציגים שעוזרים ומקדמים דברים לטובת המשפחות ולא לטובת הישוב .
כל עדכון כל בעיה תקבלו מייל מסודר ממני עם פרוט וזה בדרך כלל מעבר לעדכונים שמוציא איציק.
ושוב כמו שאמנון כתב : הניידים שלנו זמינים ומי שמעוניין לדבר ו/או לשאול תמיד מוזמן לחייג - ועובדה הרבה משפחות עושות את זה !
אז לא לדאוג ....
יניב
חזרה למעלה Go down
http://pages.google.com/?pli=1

הבהרות לדברים שאמרתי בפגישה של כולנו
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1